איך לעבור דירה בלי לקרוע את הכיס?

אנחנו חיים בעידן שמחייב גמישות, מכל הבחינות, ובין השאר מתבצעים מדי יום מעברי דירות רבים. גם אם אתם זקוקים לשירות הובלה של דירת חדר וגם אם אתם מעבירים בית גדול של 5-6 חדרים ואפילו יותר, בכל מקרה ישנו תמיד הרצון לצמצם את העלויות של המעבר – ועם מעט תשומת לב הדבר בהחלט אפשרי.

מועד גמיש – עלות נמוכה

ככל שתוכלו להתגמש יותר לגבי מועד המעבר, כך ישנו סיכוי טוב יותר להוזיל את העלות של ההובלה. הסיבה לכך פשוטה: שירות הובלות הינו שירות מבוקש מאוד ביומיים הראשונים של כל חודש, ביומיים האחרונים של חודשי השנה ובחלק מהמקרים גם בשני הימים האמצעיים שבהם מסתיימים חוזי שכירות רבים.

אם תוכלו לתזמן את המעבר ליום אחר, ובפרט אם תצליחו להתגמש באופן מוחלט, יהיה לכם קל למצוא חברת הובלות מומלצת, כלומר כזו שניתן לסמוך עליה בלב שלם – ובמחיר סביר ואפילו נמוך.

האם כדאי להתגמש גם לגבי שעת ההובלה?

יש חברות הובלות שיציעו לכם מחיר אטרקטיבי יותר אם תתזמנו את ההובלה לשעות הצהריים או אחר הצהריים במקום לבוקר.

בפרט מוצעת האופציה הזו בימי הקיץ כשחברות ההובלות נהנות מביקוש רב ומבצעות בלא מעט ימים גם שתי הובלות. מצד אחד ההנחה במחיר כמובן קורצת, ובמיוחד אם היא משמעותית, אבל מצד שני חובה לקחת בחשבון את העובדה שהובלת דירה היא עבודה פיזית קשה מאוד, וגם צעירים חסונים מתעייפים אחרי הנאגלה הראשונה – ועלולים להגיע אליכם כשהם פחות מרוכזים, ואפילו מותשים. במקרים אלה המעבר עלול להימשך זמן רב יותר, ולפריטים הרגישים שלכם עלול להיגרם נזק עקב חוסר תשומת לב שנובע מעייפות מצטברת.

השוואת מחירים מקיפה

טיפ שלישי בדרך למעבר דירה בלי לקרוע את הכיס הוא להיכנס לאתר שמציע מובילים בפריסה ארצית, ומספק לכם גישה נוחה לאנשי מקצוע לפי פילוחים שונים – למשל חברות הובלה עם מנוף, מובילים בדרום, מומחים להובלת משרדים וכו'. בדרך זו תוכלו לקבל מספר הצעות מחיר ולהשוות ביניהן גם בלי לבזבז זמן יקר על מציאת המועמדים השונים לביצוע ההובלה.

המלצה נוספת היא שכשאתם פונים אל חברת הובלות בכל הארץ ספרו לנציג החברה בדיוק מה כוללת תכולת הדירה, עד כמה נוחה הגישה אליה (ואל הדירה החדשה שלכם) ובאופן כללי כל פרט שחשוב למובילים לדעת – כך לא תהיינה הפתעות ביום המעבר עצמו.

לוותר על מה שלא משרת אתכם

מעבר דירה הוא הזדמנות מצוינת לבצע סינון משמעותי של כל הפריטים שאגרתם במהלך החיים. בפרט כדאי לשחרר את מה שכבר לא משרת אתכם ולוותר על כל אותם פריטים שאולי יש להם ערך סנטימנטלי או שפעם הייתה להם חשיבות עבורכם, אבל כיום לא באמת נחוצים לכם (וגם לא יהיו נחוצים בעתיד בסבירות גבוהה).

ככל שהיקף תכולת הדירה מצומצם יותר, כך באופן טבעי תשלמו פחות – והפריטים שלא תסחבו אתכם יכולים לשמש אנשים אחרים (אם הם במצב תקין מומלץ כמובן להעביר אותם הלאה, ובפרט לנזקקים, ורק מה שכבר לא שמיש יועבר למחזור או יושלך לאשפה).

 

המאמר נכתב באדיבות אתר ההובלות – המובילים בישראל: https://www.moving-israel.co.il  

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email