הובלות מיוחדות – מה זה אומר?

חוץ מהובלות של דירות, משרדים או ציוד קיימות גם הובלות אחרות, "מיוחדות" אשר משמשות בעיקר את התעשייה. את הובלות אלה לא ניתן לעשות במשאיות רגילות אלא במשאיות עם ציוד ייעודי לתכולת ההובלה שלהם. לפניכם שלושה סוגים של הובלות, עם הסברים עליהן.

הובלת מטענים

קיימות חברות המספקות שירותי הובלת מטענים ברחבי הארץ. אילו מטענים? לדוגמה, קונטיינרים המגיעים מנמלי הים בישראל המכילים בתוכם דברים שונים או הובלות של כלים כמו טרקטורים. הובלת המטענים נעשית ע"י משאיות בגדלים שונים ומסוגים שונים המתאימים לסוג המטען. כמו בכל הובלה אבל במיוחד בהובלה של תכולה כבדה, חשוב לשמור על נהלי בטיחות וחוקים כדי שאף אדם או מטען לא ייפגעו או יינזקו.

הובלה במיכלים

מדובר במשאיות שעליהן מיכלים שנועדו להעמסה של סחורה, תוצרת חקלאית ומטענים כלליים.

הובלות רמסע

רמסע היא מכולה המיועדת לפינוי פסולת. מכולות הרמסע מגיעות בגדלים שונים (בין 32 ל40 קוב) וניתן להוביל בהם סוגי פסולת רבים כמו: פסולת תעשייתית, אסבסט וחומרים רגישים, פסולת ביתית יבשה, פסולת בניין, גזם ועוד. משאיות פינוי אשפה הן חשובות מאוד כי הן עוזרות לנו לשמור על סביבה נקייה וירוקה יותר.

איך הובלות רמסע תורמות לשמירה על סביבה ירוקה ובריאה יותר?

אם ניקח לדוגמה את פסולת הבניין בישראל, פסולת המיוצרת באלפי טונות בשנה, נבין את החשיבות של הובלות הרמסע. בעזרת המשאיות האלה, פסולת בניין נלקחת מאתרי הבנייה והשיפוצים אל אתרי הטמנה ומיחזור. אם פסולת כזו מגיעה לאתרים שאליהם היא לא מיועדת, שטחים פתוחים אקראיים (שלצערנו יש בארץ המון מקרים כאלה), היא גורמת נזק רב לסביבה. מדובר בהרעלה של חיות והרס של בתי הגידול שלהן, זיהום של הקרקע ומי התהום, סכנת התלקחות של חומרים רעילים ומסרטנים שיגיעו ליישובים וערים סמוכות ונזק גדול מהשריפה עצמה. למרות שיש חוק ברור במדינת ישראל שכולל גם עונשים של קנסות, עדיין יש המון חברות וקבלנים שמשליכים את הפסולת במקומות פתוחים ומסכנים את כולנו.

איך נעשה פינוי פסולת?

לאחר שהלקוח חותם על הסכם עם חברת הקבלן לפינוי פסולת, באחריותו של הקבלן להביא את כל הכלים הדרושים לפינוי הפסולת: מכולות לפינוי פסולת, שרוולים לפינוי פסולת (במידה ומדובר בשיפוץ או בנייה של בניין גבוה) וכמובן משאיות רמסע להובלה. לאחר שכל הפסולת נאספת היא נכנסת למשאית ברמסע ומובלת אל אתר הטמנה ומיחזור, שם רוב הפסולת הולכת למחזור מכיוון שיש המון חומרים שניתנים למיחזור והשאר הולכים להטמנה.

בנוסף לפינוי עצמו, קבלן הפינוי צריך לספק ללקוח טופס 4- טופס התקשרות עם אתר לפינוי פסולת. זאת ההוכחה של הלקוח בפני העירייה שהוא מפנה את פסולת הבניין שלו. רק בהצגת טופס 4 יוכל הלקוח להתחבר לשירותים שהעירייה מספקת כמו חשמל ומים.

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email