מדוע לעבור לגור בחיפה

מדוע כדאי לעבור לגור דווקא בחיפה?

מדוע לעבור לגור בחיפההעיר חיפה היא העיר השלישית בגודלה בישראל ומחזיקה במספר משאבי טבע בולטים בניהם רצועת חוף מרהיבה, הר הכרמל הירוק עד, נחל קישון ועוד. לצד אלה לעיר גם נכסים תרבותיים רבים, שני מוסדות אקדמיים מהבולטים בישראל (הטכניון ואוניברסיטת חיפה), שפע של חורש טבעי וזאת לצד היותה עיר המטרופולין הבלתי מעורערת של צפון הארץ.

כל אלו, לצד יתרונות נוספים הפכו בשנים האחרונות העיר ליעד מבוקש בתחום הנדל"ן הן למשפחות ולזוגות צעירים לצרכי השתקעות ומגורים והן למשקיעים מכל רחבי הארץ ואפילו משקיעים זרים, אשר תרים אחר דירות למכירה בחיפה לצרכי השקעה בלבד, בוחרים בחיפה כיעד מועדף.

מאקדמיה ועד תעשייה – כל הסיבות למה חיפה

  • אקדמיה – השקעה בדירה בחיפה תניב תוצאה מידית באחת הערים הבולטות בביקוש לשכירות ברחבי הארץ. בזכות המוסדות האקדמיים שבה העיר חיפה מהווה מוקד עליה לרגל לסטודנטים צעירים השוכרים בה דירות בתקופת לימודיהם. השכרת דירה לסטודנטים לאורך שנים אחדות עשויה להשיב את ההשקעה ולהניח ביד המשקיע תשואה יפה במיוחד בת מכירתה.

 

  • דירות נופש – דירות למכירה הסמוכות אל קו החוף נרכשות לא אחת לצרכי השכרתן לא כדירות מגורים, כי אם כדירות נופש לתיירים. קו החוף המרהיב, הטבע השופע ושלל האטרקציות הסובבות את העיר וממלאות אותה מביאות לביקוש הנופשים לעיר.

 

  • תחבורה – חיפה היא עיר מטרופולין מרכזית, אשר מצויה בקרבה לערים רבות אחרות מצפונה ומדרומה, כוללת מספר תחנות רכבת המקצרת באופן משמעותי את זמן ההגעה ממנה ואליה ונגישה במיוחד תוך חיבור לצירי תנועה מרכזיים. בזכות פיתוח תשתיות התחבורה בניהן מנהרות הכרמל, כביש עוקף קריות, מטרונית, גם אנשים אשר עובדים בתל אביב ובשרון יכולים לגור בחיפה ולהגיע בנקל למקום עבודתם בטווח זמן סביר במיוחד (כחמישים דקות נסיעה ברכב לתל אביב, ופחות ממחצית השעה לנתניה/הרצליה).

 

  • תעשייה – התעשייה בעיר חיפה מאז ומתמיד בלטה, כאשר אזורי תעשייה רבים מתקיימים בה לצד מתחמי הייטק, תעשיית המלונאות והאירוח ותחומי תעסוקה נוספים. העיר חיפה מציגה אחוזי אבטלה נמוכים מן הממוצע במשק ושלל אפשרויות תעסוקה בהתאם לרמת השכלה ותחום עיסוק.

לאחר שנים בהן סבלה העיר חיפה מהגירה שלילית, תכנית המתאר והפיתוח שאושרה ויצאה לדרך בשנים האחרונות בעיר מציגה בניה של שכונות חדשות, שדרוג משמעותי של נראות העיר, חדשנות עירונית, מוקדי תעסוקה, בילוי ופנאי, אשר כל אלה יחד הביאו לגידול ברכישת הדירות בעיר ובאופן טבעי גם לעליה במחירן. מומחים בתחום הנדל"ן מעריכים כי הגידול בערך הנכסים העומד כיום על כ- 15% רק יוסיף ויעלה בשנים הקרובות, ויבוא לידי ביטוי הן במחירי השכירות של הדירות והן במחירי הדירות והנכסים הנמכרים בעיר. חשוב לציין כי תכניות הבינוי החדשות בחיפה מאושרות בקפידה תוך ניסיון של ממש לשמור על נכסי הטבע של העיר ולהותיר את מעמדה כעיר ריאה ירוקה צפונית.

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email